İyi Şanslar diliyordu Vefa

Yazıyı okurken arkada dinle diye bu şarkıyı bırakıyorum.

İyi Okumalar

-------------------------  


Başka şansımız var mıydı? Elbette vardı. Hayat gidişatı her kulvarda bilinmezliklerle doluydu. Hangi Ülke? Hangi Zaman? Hangi İnsanlar? Hangi İş? Sen yollar çiziyorsun ama Hayat her zaman senin planlarının paralelinin de ilerleyemiyor. Sonra insanoğlu bir an durup, kahvesinden bi yudum alıp “ Hayat işte öyle ilerlemiyor ” diyor...Birde kafasını sallıyor ileri geri... gözleri mavi denizlere dalıyor... Hadi ya! Peki biz Hayatın gidişatını hesaplamayı ne zaman bıraktık? Beklenmedik değişimlere hazır olmak için mi? Hesap yapsak bile serseri bir kontra atağa mı yenik düştük? Yok be abartma o kadar da değil.  Aslında öğrendik hesap yapmayı ama olayların telaşısına daldık, unuttuk hayatın değişkenlerini hesaplamayı . 

 ------------------------

Gerçekler ve hedefleriniz her zaman birbirleriyle buluşamayabiliyor. İşte yaşam bazen öyle istediğin gibi ilerlemiyor. Buradaki temel esas; Öğrenmek. Sana bu açıklama basit gelmiş olabilir. Bir de bu şekilde ele alsan konuları;  Hayatta ki öğrenimlerimiz  seçimlerimizi etkiliyor, dolayısıyla öğrenimler hayatımızdaki bir çok yönelime yön veriyor.

 ------------------------

Selam, Naber? Any flash news( Murat Ertuğrul'a selamlar)?

Oguzhanuzun.com’a bu yıl çok haksızlık yapıyorum. Elimdeki çember genişledi. Kozlar arttı. Batak’da 8’e girebiliriz. Bi yandan iş, bir yandan Marmara’da yüksek,  bir yandan organizasyonlar derken buralar çok boş kaldı. Nişanları, gezileri tamamladım ve tamamlamaya devam ediyorum. Youtube’de bekleyen videolar, montajlar, çekilmesi gereken kısa filimler var. Gelip geçiyor zaman ve her zaman ki aman vermiyor...Eee senden ne var ne yok?

 

Şu an 2022 fena değiliz kıvamında devam ediyor ama şunu bilmeni isterim ki şükür halimize. İlk konu Enerji Vampirleriyle arayı açıyoruz. Bu konu'nun dışında dalga akan zaman, denizin taşa çarpıp köpürmesi dertlerin olmuş, dalga gelip köpükleri kıyıdan almış köpükleri.

 -----------------------------

Bazen işler ciddiye binince beklenen konuların negative sonuçlarını görürsünüz. Türkiye’deki ekonomik durum çok kötü. Lost çok bozdu öyle böyle değil. Babam ve Oğlum' daki bir replik geliyor aklıma: "Gidicem diyen insanın önünde dağ olsa dayanmaz". 

İyi Şanslar diliyordu Vefa herkes için her şey için...İnsanlığın yaşadığı bu kaos bir egemenlik kavgası değildi, bu bir halkın geleceğini nasıl farklı gördüğünün resmiydi. Neyi nasıl düşünüyorsan öyle yaşıyorsun. Peki ya realiteler? Realiteler değil midir? Düşüncelerimize yön veren.

Yine tecrübelerimiz gösteriyor ki baş koyduğumuz yol uzun vadede iyi sonuçlar vermesi muhtemel. Mutlaka her konuda tahlil edemediğimiz noktalar olacaktır. Sonuçta AI teklonojosi değiliz biz. Alışmaya çalışıyorum, mutlukların içindeki mutsuzluklara ve mutsuzlukların içerisindeki mutluluklara.

2018'de Chelsea' de 1 saatliğine kaybolmam, bana bir işaretti bugünüme. Hayat değişkenlikleri hedeflerinizi şaşırtsa bile yine baş koyduğunuz yolu kararlılığınızla bir şekilde bulacağınızı haberini vermek isterim.  Kendini bu yazı da kaybolmuş bulabilirsin, belki de bu da sana bir işarettir.

Olmazlara yanmamanız dileğiyle...

Yazımı tamamlarken selam söylemek istediğim kişiler var.  Bugün siteden dışarı çıktım. Bankın önünde onu otururken gördüm, küçük bir selamlaştık, karşılıklı gülümsedik. Sonra ben realitelerle yürümeye devam ettim. Sonuçta topraktan canız, son cümlelerde unutma diyorum, unutma göçüp gidenler aslında hatıralarıyla hala zihnimizdeler. Sadece sen görebiliyorsunuz. Sadece sen düşünebiliyorsun. Sadece sen kafanda oynatabiliyorsun. Ve KKTC'deki güzel insana selamlar.

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

HOUSE of RELATIONSHIPS

UYUM