İyi Şanslar diliyordu Vefa

Yazıyı okurken belki bu şarkıyı dinlersin diye bırakıyorum.

-------------------------  


Başka şansım var mıydı? Elbette vardı. Hayat gidişatı her kulvarda bilinmezliklerle dolu. Hangi Ülke? Hangi Zaman? Hangi İnsanlar? Hangi İş? Sen yollar çiziyorsun ama hayat her zaman senin planlarının paralelinin de ilerleyemiyor. 

Sonra bir an durup, kahvenden bi yudum alıp “ Hayat işte öyle ilerlemiyor ” diyorsun...Birde kafanı sallıyorsun ileri geri... gözlerin mavi denizlere dalıyor... Hadi ya! Peki biz hayat gidişatını hesaplamayı ne zaman bıraktık? 

Neden hesaplar yapmalıyız? Beklenmedik değişimlere hazır olmak için mi? Hesap yapsak bile serseri bir kontra atağa mı yenik düştük? Yok be abartma o kadar da değil dediğini duyar gibiyim.  Aslında öğrendik hesap yapmayı ama olayların telaşısına daldık, unuttuk hayatın değişkenlerini hesaplamayı . 

Bilemiyorum Altan...

 ------------------------

Gerçekler ve hedefleriniz her zaman birbirleriyle buluşamayabiliyor. Bu epeyce normal bir durum. İşte yaşam bazen öyle istediğin gibi ilerlemiyor. Bunu kabul etmemiz gerekiyor. Buradaki temel esas; Öğrenmek. Hayatı yaşarken ki öğrenimlerimiz seçimlerimizi etkiliyor dolayısıyla öğrenimler hayatımızdaki bir çok yönelimlere direksiyon kırdırıyor.

 ------------------------

Hadi bu konuları geçelim. Selam, Naber? Any flash news (Murat Ertuğrul'a selamlar)?

Oguzhanuzun.com’a bu yıl çok haksızlık yapıyorum. Elimdeki çember genişledi. Kozlar arttı. Batak’da 8’e girebilir durumdayım. Bi yandan iş, bir yandan Marmara’da yüksek,  bir yandan organizasyonlar derken buralar boş kaldı. Nişanları, gezileri tamamladım ve tamamlamaya devam ediyorum. Youtube’de bekleyen videolar, montajlar, çekilmesi gereken kısa filimler var. Gelip geçiyor zaman ve her zaman ki aman vermiyor...

 

Şu an 2022 fena değiliz kıvamında devam ediyor ama şunu bilmeni isterim ki şükür halimize. İlk konu Enerji Vampirleriyle arayı açıyoruz. Bu konu'nun dışında dalga akan zaman oldu, denizin taşa çarpıp köpürmesi dertlerimiz oldu, dalga gelip köpükleri kıyıdan aldı.

 -----------------------------

Bazen işler ciddiye binince beklenen konuların negative dönüştüğünü görürsünüz. Türkiye’deki ekonomik durum çok kötü. Lost çok bozdu öyle böyle değil. Türkiye' de çalışanlar için Babam ve Oğlum' daki bir replik geliyor aklıma: "Gidicem diyen insanın önünde dağ olsa dayanmaz". 

Sıfatlar bir insan olsaydı, tüm bu ahval ve şeraitimize rağman "İyi Şanslar dilerdi" Vefa,  herkes için her şey için. Hayatımızda yaşadığımız bu kaos bu türbülans hallerimiz bir egemenlik kavgası değildi, bu bir halkın geleceğini nasıl farklı gördüğünün resmiydi. Neyi nasıl düşünüyorsan öyle yaşıyorsun. Peki ya realiteler? Realiteler de öğrenimlerimiz gibi düşüncelerimize yön veren değil midir?

Yine tecrübelerimiz gösteriyor ki baş koyduğumuz yol uzun vadede iyi sonuçlar vermesi muhtemel. Mutlaka her konuda tahlil edemediğimiz noktalar olacaktır. Sonuçta AI teklonojosi değiliz de biz. Alışmaya çalışıyorum, Mutluklarım içindeki mutsuzluklara ve mutsuzluklarımın içerisindeki mutluluklara.

2018'de Chelsea' de 1 saatliğine kaybolmam, bana bir işaretti bugünüme. Çok iyi bildiğim bir yerde kaybolmuştum. Beklenmedik bir durumdu. Hayat değişkenlikleri hedeflerinizi şaşırtsa bile yine baş koyduğunuz yolu kararlılığınızla bir şekilde bulacağınızı haberini vermek isterim. 

Olmazlara yanmamanız dileğiyle...

Yazımı tamamlarken selam söylemek istediğim kişiler var.  Bugün siteden dışarı çıktım. Bankın önünde onu otururken gördüm, küçük bir selamlaştık, karşılıklı gülümsedik. Sonra ben realitelerle yürümeye devam ettim. Sonuçta topraktan canız, son cümlelerde unutma diyorum, unutma göçüp gidenleri, aslında hatıralarıyla hala zihnimizdeler. Sadece sen görebiliyorsunuz. Sadece sen düşünebiliyorsun. Sadece sen kafanda oynatabiliyorsun. 

Not: KKTC'deki güzel insana selamlar.

 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

SANA İYİ GELECEK CÜMLELERİ YAZMAMI İSTER MİSİN?

HOUSE of RELATIONSHIPS