UYUM

 Farkında mısın 2021’de bitiyor yavaştan...

Şubat geçti, Haziran Bosna-Hersek dedi, Eylül Antalya dedi derken, aylardan Ekim’e geldik. Bu yazı ne zaman yayınlanır bilmiyorum ama Ekim ayı bana “Dostum 1 yaş daha ilerledin”  diyen, gerçekleri anlatan bir ay. 28’e ayak basmadan, şunu sordum kendime: Hayatta başarılı olabilmek için ne gibi eksikliklerim var?  Uzun vadeli mutlulukları planlamak için geç mi kaldım? Yoksa uzun vadeli mutlulukları bir kenara bırakıp bugünün mutlu geçmesine odaklanarak mı yaşamam lazım? Çizilen yollar, tamamlanan görevler, motivasyonlar ve bir an durup 360 derece hayatıma bakıp acaba gerçekten beklentilerim ve yaşananlar ne kadar birbirleriyle buluşuyor? Buluşmuyorsa sebebi nedir? Ben biliyorum neden buluşmadıklarını, peki ya sen?

 

Şunu insanlığa hatırlatarak devam etmek istiyorum. Bazen her şey istediğin gibi olmayabilir. İstediğini elde edememek seni kötü birine çevirmesin. Demek istediğim içsel muhasebende kötü biri olarak nitelendirme kendini. Hayattan beklentilerinin cevabını alamıyorsan tatsız, dengesiz biri olma. Çünkü öyle biri oldun mu Dünya'nın sakinleri olarak karşılaşıyoruz bir yerlerde; sporda, trafikte, okulda, işte, Erdal Bakkal da, yürüşte...ve epeyce tad kaçırıyorsun.


 Şimdi sana güzel bir haberim var. Yeni sayfalara, yeni düzenlere, kalıcı heyecanlara merhaba demek istiyorsun. Bir çoğumuz 1 yaş daha ilerledi. Hepimiz hayattan beklentilerini almak istiyor ama biliyor ki bazen her şey istediğimiz gibi olmayabiliyor.  “Uyum” diyordu James Thomas zamanında, her şeyin başı uyum. Hayattan beklentileriniz ve istekleriniz... Aynı pencere, aynı tempo, akıp giden zamanlar, işte bu ahvalde buluşmamız, karşılaşmamız, tanışmamız dileğiyle, güzel bir ömürün olsun herkes için her şey için...

Oğuzhan Uzun (Neum-2021)

Yorumlar

  1. Haklı olan değil uyumlu olan hayatta kalır 😎

    YanıtlaSil
  2. Geçmişinizle uyum sağlamayı öğrenirseniz, hayatta fethedemeyeceğiniz bir dağ yoktur. - Anurag Prakash Ray

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

SANA İYİ GELECEK CÜMLELERİ YAZMAMI İSTER MİSİN?

İyi Şanslar diliyordu Vefa

Güven vermiyor /Performans düşürmeye devam mı?/ Çekirdek